Poza wyborem prezesa delegaci głosowali również nad składem zarządu. Znaleźli się w nim Mia Kraljević-Ćalasan (Czarnogóra), Boban Totovski (Macedonia Północna), Elin Yoojung Moen (Norwegia), Karol Cagan (Słowacja), Sammi Kaidi (Szwecja), Alper Afsin Özdemir (Turcja) oraz Chester King (Wielka Brytania).
Jednym z nadrzędnych celów European Esports Federation jest wzmacnianie szybko rozwijającej się na całym świecie rywalizacji esportowej, między innymi poprzez stworzenie i zarządzanie rozgrywkami w skali europejskiej oraz ścisła współpraca i pomoc w rozwoju narodowych federacji w Europie.
- Cieszę się, że będę miał okazję do wykorzystania bogatego doświadczenia z zakresu zarządzania organizacjami sportowymi przez budowę i rozwój struktur EEF. Dziękując narodowym federacjom za jednogłośne poparcie, chciałbym podkreślić, że przed nami wiele pracy i będzie to z pewnością czas owocny i ekscytujący dla wszystkich, którzy pasjonują się rywalizacją sportową w formie elektronicznej. Moi przyjaciele z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz Europejskiego Komitetu Olimpijskiego, którzy byli partnerami Igrzysk Europejskich Esportowych, patrzą z optymizmem na kwestię rozwoju i współpracy pomiędzy sportem klasycznym oraz elektronicznym, zjednoczonymi wspólnymi wartościami olimpijskimi. Najbliższe lata to z pewnością czas wzmacniania narodowych federacji esportowych w Europie i na świecie oraz powstanie nowych rozgrywek i możliwości, o których będziemy mówić szerzej już niedługo - skomentował prezes Kraśnicki.
Utworzenie EEF i wybór władz poprzedziła wizyta u Prezydenta Andrzeja Dudy, który w 2019 roku powołał Narodową Drużynę Esportu, a w 2023 r. objął Patronatem Honorowym pierwsze Europejskie Igrzyska Esportowe, które odbyły się w Katowicach. W czasie wizyty Prezydent wyraził swoje uznanie dla środowiska esportu.
EEF będzie miała siedzibę główną w Warszawie, będąc jedyną organizacją ze świata rywalizacji sportowej o zasięgu kontynentalnym zlokalizowaną w stolicy Polski.
Fot. Polska Federacja Esportu
Andrzej KRAŚNICKI
Prezes Europejskiej Federacji Esportu, członek Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (The European Olympic Committees - EOC), jeden z sześciu reprezentantów Europy w Radzie Wykonawczej Światowego Stowarzyszenia Narodowych Komitetów Olimpijskich (The Association of National Olympic Committees - ANOC, członek Rady Fundacji Światowej Agencji Antydopingowej (World Anti-Doping Agency - WADA), prezes honorowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którego prezesem był w latach 2010-2023.
W latach 2003-2005 prezes Polskiej Konfederacji Sportu, w latach 2006-2021 prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, obecnie prezes honorowy.
Członek i ekspert wielu komisji w obszarze Międzynarodowego Ruchu Olimpijskiego, wielokrotny szef Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie. Jest doktorem honoris causa wielu polskich uczelni oraz Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy w Kijowie.
Laureat wielu prestiżowych nagród, odznaczeń i wyróżnień przyznanych przez polskie i międzynarodowe organizacje oraz głowy państw.